Víte, jaká podvědomá přesvědčení vás v životě sabotují?

21

Hlubší přístup k řešení problémů umožňuje práce s podvědomou myslí

Lidé, kteří ke mně přicházejí na koučink, jsou vždy obdivuhodní. Oceňuji to, že mají odvahu čelit svým problémům a pracovat na sobě. Občas ke mně přijde na koučink člověk, který si není jistý tím, co má očekávat a jak mu koučink pomůže s jeho problémem.

Lidskou mysl je možné představit si jako ledovec. Nad hladinu vyčnívá kousek problému, který se člověk snaží vědomě vyřešit. To, jak vypadá takový ledovec pod hladinou, jak je velký a jak hluboko sahá, můžeme ale zjistit až poté, co se „ponoříme pod hladinu“. Neboli až ve chvíli, kdy nalezneme příčinu tohoto problému v jeho podvědomé mysli a začneme ji funkčními technikami řešit.
ledovecŠpička ledovce je tedy ten problém, který klient řeší a který mi řekne na začátku sezení, např.: “Mám depresi” nebo “Nedaří se mi v práci tak, jak chci”, “Chci podnikat, ale bojím se”, “Nelíbí se mi, jak vypadám”, „Nemám se rád“ a podobně.

My spolu tenhle problém nerozebíráme a teoreticky si o něm nepovídáme, ale pomocí speciálních technik, které vycházejí z nejnovějších poznatků neurověd, nalezneme podvědomou příčinu problému. Speciálním postupem uzdravíme situaci v minulosti, ve které vznikla a pak dále postupujeme tak, abychom v dané oblasti, kterou zrovna řešíme, nastavili mysl člověka na úspěch.

Každý ledovec je pod hladinou jinak velký stejně jako příčina problému jednotlivce

To, kolik uzdravování je třeba provádět, často závisí na tom, jak moc je traumatická situace, kterou musíme v podvědomí uzdravovat a jak dlouho situace trvala. Uvedu dva rozdílné příklady:

Mirek pojmenoval svůj problém takto: “Nedaří se mi v práci tak, jak chci”. Když jsme se podívali do jeho podvědomé mysli, přišli jsme na situaci, kdy byl jako chlapec se svým otcem v dílně a ten se na něho tenkrát rozzlobil, protože mu Mirek nepomáhal podle jeho představ. V této, pro Mirka nepříjemné situaci, vzniklo omezující přesvědčení, které mu v současnosti bránilo v tom, aby se mu v práci dařilo. Znělo: “Zkazím, na co sáhnu”. To jsme v Mirkově podvědomé mysli nahradili novým, užitečným přesvědčením: “Daří se mi ve všem, co dělám”. Jeho koučink trval 2 hodiny a ve svém životě pak pocítil pozitivní změnu.

Dana ke mně přišla s na první pohled stejným problémem: “Nedaří se mi v práci tak, jak chci”. Když jsme se podívaly na událost, ve které vznikl v její podvědomé mysli blok sestávající se z řady omezujících přesvědčení, zjistily jsme, že příčinou je její traumatické dětství, kdy vyrůstala s násilnickým otcem. Protože na základě vztahu k rodičům se u dítěte tvoří vztah k lidem a také vztah k sobě, bylo tu mnoho negativních přesvědčení, které bylo třeba změnit.

Jedno z přesvědčení, které způsobovalo Danin problém bylo např.: “Nejsem dost dobrá”. To jsme změnily na: “Jsem dost dobrá”. V jejím případě se tedy jednalo o uzdravení přesvědčení, které zapříčiňovalo její špatný vztah k sobě. Před jejich odkoučováním se sice vědomě snažila přesvědčit sama sebe, že se má ráda, že je dost dobrá a že si věří, ale cítila to přesně opačně. A protože takovýto vnitřní stav vyzařovala, okolí se k ní podle toho chovalo.

Po našich třech setkáních pocítila Dana výrazný rozdíl z pocitu ze sebe sama a pak začala pozorovat pozitivní změny i v chování okolí k ní. A pokud někteří lidé svoje chování nezměnili, jí už to bylo víceméně jedno. Během tří sezení jsme s Danou pozitivně změnily několik desítek omezujících přesvědčení v jejím podvědomí, která ji v jejím životě škodila. Poté se Dana rozhodla se spolu se svojí blízkou kamarádkou tento postup naučit a pokračovat v této práci spolu s ní.

Úspěch začíná v hlavě

Tento koučink, který účinně pracuje s podvědomou myslí, je tedy dobrý k tomu, aby člověka podvědomí přestalo sabotovat v jeho snaze vyřešit problém. Z pocitu “nemůžu” je najednou jeho novou realitou pocit “můžu”. Pomáhám lidem nastavit mysl na úspěch – konkrétně tu podvědomou část, se kterou lidé většinou neumí pracovat. Je to důležité, protože úspěch začíná v hlavě! Znamená to, že vědomé pozitivní myšlení musí být podpořeno pozitivními užitečnými přesvědčeními v podvědomí.

Teprve pokud vědomá a podvědomá mysl vysílají v souladu, pozitivním způsobem, je mnohem snazší dělat akce a dosáhnout tak svých cílů – např. najít si nového partnera, polepšit si v práci, naučit se cizí jazyk, zhubnout apod. Dokud má člověk podvědomé zábrany, tak se může snahou i „přetrhnout“ a stejně se mu nedaří. Pokud ovšem na koučinku nastavíme jeho mysl na úspěch a člověk se vědomě snaží a dělá kroky pro dosažení svých cílů, bude úspěšný!

Nastavte svoji mysl na úspěch! Pomohu vám s tím.

Získejte hlubší pohled na to, jak funguje život

Young pretty girl with teenage problems looking in the broken mirror
4
8
obrclanek
12
obr
eye-1209039_1280
6
Beautiful brunette young woman walking through the streets of Old City. Fashion concept
21